4 nejčastější chyby, které mohou ovlivnit výsledek rekonstrukce

Rekonstrukce interiéru bývá časově i finančně náročná. Proto vám jistě záleží na tom, aby byl výsledek dokonalý nejen po proměně, ale i dlouhá léta po ní. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit výsledek rekonstrukce – estetickou stránku, funkčnost, životnost, ale i bezpečnost rekonstruovaných prostor. Zjistěte, jaké jsou nejčastější chyby, které ovlivní výsledné dílo, a jak se jim vyvarovat.

Nízký rozpočet

Ještě než se pustíte do rekonstrukce, spočítejte si dobře celkové náklady. Pokud rekonstruujete s pomocí odborné firmy, chtějte podrobný rozpočet a konečnou sumu. Když v průběhu rekonstrukce zjistíte, že je realizace nákladnější, než jste předpokládali, a dojdou vám peníze, dostanete se do prekérní situace. Nedostatek financí často odstartuje *sérii špatných rozhodnutí** – od svépomocných neodborných zásahů až po volbu levnějších, méně kvalitních materiálů, které ovlivní finální podobu rekonstrukce nebo její kvalitu. V nejhorším případě může nedostatek financí rekonstrukcí zcela zastavit a váš domov bude na dlouhou dobu připomínat neupravené staveniště.

Pokud svěříte rekonstrukci naší firmě, připravíme vám zdarma podrobnou cenovou kalkulaci materiálů i práce. Díky tomu vás v průběhu zakázky nepřekvapí žádné další vícenáklady, se kterými jste na počátku nepočítali.

Nekvalitní materiál

Kvalitní materiál je alfou i omegou každé rekonstrukce. Kvalita materiálů není jen o vzhledu, ale především o odolnosti vůči opotřebení a celkové životnosti. Volba nekvalitních materiálů mívá dalekosáhlé důsledky. Pokud má zvolený materiál nízkou odolnost vůči opotřebení nebo vnějším podmínkám (vlhkost, mráz apod.), začíná vypadat nevzhledně už po velice krátké době. Pro majitele nemovitosti to znamená jediné – další investice vložené do oprav a úprav. Na kvalitě se zkrátka nevyplatí šetřit, naopak se volba levných a nekvalitních materiálů obvykle prodraží.

Pro laika může být obtížné rozeznat kvalitní materiál od méně kvalitního. Kvalita neznamená automaticky vysokou cenu. Naši specialisté vám rádi pomohou s výběrem materiálů tak, aby zbytečně nezatížily vaši peněženku a přitom vám sloužily dlouhá léta.

Obtíže s projektováním a plánováním

Bez kvalitního plánování a projektu je průběh i finální výsledek rekonstrukce nejistý. Nekoordinované práce, chybná rozhodnutí, zbytečné náklady, neestetická kombinace materiálů či barev… To jsou nejčastější potíže, které mohou nastat, pokud podceníte klíčovou fázi plánování a projektování. V našem studiu vám před samotnou realizací připravíme vizualizaci interiéru, koupelny či kuchyně. Záleží nám na tom, aby výsledná realizace odpovídala přesně vaší představě a vkusu. Všechny kroky realizace interiéru naplánujeme od A do Z, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných starostí. Samozřejmostí je také zaměření, aby vše sedělo do posledního milimetru.

Problémy s dodavateli a řemeslníky

Sehnat spolehlivou firmu a zkušené řemeslníky je čím dál složitější. Kvalitní rekonstrukce vyžaduje zkušené oodborníky, kteří si poradí mimo jiné s návazností jednotlivých prací také s detaily. Mnohdy také přispějí cennými radami, praktickými vychytávkami a pomohou odstranit případné nedostatky a přešlapy v projektu či plánování. Špatná volba realizační firmy může mít naopak fatální důsledky. Nejde jen o otázku estetiky a rovných linií. Neodborně provedené práce mohou na vaší nemovitosti zanechat trvalé škody. Když vám například řemeslník špatně namontuje v koupelně podomítkovou baterii, mohou být škody nedozírné. Pokud pod sebou nemáte sousedy, voda z baterie může protékat velice dlouhou dobu, než problém zaznamenáte. Na únik vody vás mohou upozornit například vlhké skvrny ve zdivu nebo odlupující se omítka. Následuje složitá, nákladná a zdlouhavá sanace zdiva, která znepříjemní chod vaší domácnosti. Obdobných situací může při rekonstrukci nastat celá řada. Správný výběr realizační firmy je proto klíčový. Pátrejte po referencích a hodnocení firmy, pokud firma žádné reference nemá, nebo objevíte negativní hodnocení, raději se poohlédněte jinde.

Naše firma zaměstnává zkušené oodborníky, které nezaskočí ani atypické požadavky zákazníků. V oboru rekonstrukce bytů a domů působíme už 20 let, za tu dobu jsme kompletně zrekonstruovali bytů a domů v Moravskoslezském kraji. Rádi pomůžeme také vám. Prohlédněte si hodnocení našich zákazníků a napište nám, jaké jsou vaše plány a sny o proměně interiéru. Společně je proměníme ve skutečnost.Kontaktní formulář

- nezávazná poptávka

Napište nám prostřednictvím níže uvedeného kontaktního on-line formuláře a my Vám zavoláme zpět.

ZDARMA přijede náš technik, který vyslechne Vaše přání, zakázku zaměří a v co nejkratší době připraví cenovou nabídku.

K poptávce můžete přiložit soubor - fotografii, plány, dokumentaci, ...
Zvýrazněné položky jsou povinné.