Jak uspořádat kuchyni do L, aby vám vydržela celé roky

Plánujete novou kuchyňskou linku? Pak je před vámi zásadní rozhodnutí: do L nebo do U, rohovou nebo rovnou s ostrůvkem? Každé uspořádání má svá pro a proti, ovšem kuchyně do L vyniká nad jiné flexibilitou a praktičností. Dá se využít v menších panelákových bytech i rodinných domech. A když se v návrhu budete držet několika základních pravidel, bude vám dělat radost celá desetiletí. Poradíme vám, která to jsou.

Postavte si pracovní trojúhelník

Existuje pár věcí, které vám spolehlivě pokazí radost z vaření. Jednou z nich je bezpochyby nevhodně uspořádaná kuchyňská linka. Abyste během vaření nenachodili kilometry nebo si dvířky od trouby neblokovali vstup do spíže, rozmístěte jednotlivé zóny (ukládání potravin, mytí, vaření) do tzv. pracovního trojúhelníku.

Jak to vypadá v praxi? Lednici i spíži vyhraďte strategické místo nejblíže dveřím. Na ně by měl navazovat dřez s myčkou nádobí. Poslední vrchol pomyslného trojúhelníku obsaďte varnou deskou a pečicí troubou. Mezi jednotlivými zónami si nechte minimálně 1 m volné pracovní plochy. Váš pohyb po kuchyni pak bude efektivní, a to se vám nikdy neomrzí.

V kuchyni vsaďte na praktický design

Jeden má rád světlý lesk, jiný zase tmavé dřevo. Na trhu najdete pestrou škálu materiálů i barev, stačí si vybrat čistě podle svého vkusu. Pokud ale chcete, aby vaše kuchyně přečkala první kulinářské pokusy, vaření pro celou rodinu a odolala módním vlnám, chce to praktický a nadčasový design. Máme pro vás několik tipů, jak ho vytvořit.

5 tipů pro praktickou a nadčasovou kuchyni

  • Volte spíše světlé, neutrální barvy, např. šedou, béžovou.
  • Pro spodní skříňky vyberte hladký povrch bez reliéfu.
  • Za linku umístěte celistvý obklad s minimem spár.
  • Kolem digestoře nedávejte otevřené police.
  • Vyhněte se úchytkám, využijte automatické nebo elektrické výsuvy.

I malá kuchyně do L může vyrůst

Největší výhodou kuchyně do L je její flexibilita. Využijte ji na plno. Bydlíte ve dvou a vaříte si maximálně vejce? Pak nepotřebujete mnoho úložných prostor. Klidně nahraďte horní skříňky policemi, kde si vystavíte designové hrníčky na kávu.

Když naopak milujete vaření a máte spoustu spotřebičů, vyžeňte horní skříňky až ke stropu. Do nejvyšších polic dejte málo používané sezónní vybavení, jako jsou formičky na cukroví nebo velikonočního beránka.

Život ale přináší změny a vaše kuchyně by s nimi měla držet krok. A teď to nejlepší! Jakmile se vám rozroste rodina, kuchyňská linka do L se dá jednoduše zvětšit. Pokud vám to prostor dovolí, přidejte kuchyňský ostrůvek nebo menší snídaňový pult. Pro rozšíření raději oslovte stejné kuchyňské studio, které vám dodalo původní linku. Sladit design pak bude mnohem jednodušší.

Kuchyně je srdcem domova. Aby vám dělala radost více než 10 let, svěřte její kompletní realizaci včetně návrhu zkušeným profesionálům. Vyberte si kuchyňské studio s nejlepším hodnocením.
 


Kontaktní formulář

- nezávazná poptávka

Napište nám prostřednictvím níže uvedeného kontaktního on-line formuláře a my Vám zavoláme zpět.

ZDARMA přijede náš technik, který vyslechne Vaše přání, zakázku zaměří a v co nejkratší době připraví cenovou nabídku.

K poptávce můžete přiložit soubor - fotografii, plány, dokumentaci, ...
Zvýrazněné položky jsou povinné.